Úterý, 6 června, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyTip od 123jobs.cz: Jak v práci rozkvést

Tip od 123jobs.cz: Jak v práci rozkvést

Posledních pár měsíců bylo pro mnohé z nás velmi ubíjejících. Proto možná i vy cítíte, že byste potřebovali v práci nějakou změnu. Třeba jste ze své práce otrávení, unavení a nezvládáte se v ní soustředit. Nemusíte kvůli tomu měnit zaměstnání. Jsou možnosti, jak ožít i na své aktuální pozici. Co by vám v tom mohlo pomoct?

Promluvte si se svým nadřízeným

Napadá vás, co by vám mohlo pomoci k tomu být na své aktuální pozici spokojenější? Možná byste potřebovali zvýšení platu. Nebo by vám pomohlo lepší vyvážení pracovního a osobního života, třeba díky flexibilní pracovní době. Zkuste si o tom promluvit se svým nadřízeným. V současné době jsou zaměstnavatelé více zaměření na spokojenost svých zaměstnanců, pokud tedy bude vaše žádost rozumná a oprávněná, je velká šance, že vám vyjde vstříc.

Buďte kreativní

Pravděpodobně máte svou pracovní pozici a náplň práce v pracovní smlouvě podrobně popsanou. Většinou ale i tak zůstane nějaký manévrovací prostor, v rámci kterého máte trochu volnosti. Zkuste ho využít a být kreativní. Máte nějaké schopnosti, které zatím v pracovním prostředí nevyužíváte, ale mohly by se hodit? Možná byste přišli ještě na něco dalšího, čím byste své firmě mohli přispět. Zkuste to probrat i se svým nadřízeným, třeba najde způsob, jak by bylo možné vaši pracovní náplň obohatit. A když nebudete mít možnost být kreativní na svojí aktuální pracovní pozice, zkuste se naučit něco nového na vlastní pěst. Můžete využít nějaké z online kurzů nebo webinářů.

Začněte dobrovolničit

Někteří možná nerozumí tomu, proč by měli věnovat svůj volný čas něčemu, za co nebudou mít peníze. Dobrovolničení je ale činnost, která vám dá mnohem více. Získáte příležitost účastnit se něčeho velkého a udělat svět lepším. Je jedno, jestli se bude jednat o mentorování nově příchozích zaměstnanců, nebo výpomoc v potravinové bance. Dobrovolnická práce přináší lidem dobrý pocit a pocit hlubšího naplnění nějakého vyššího smyslu, což často běžná práce nepřináší. Zároveň vám ale dobrovolničení může pomoci ve vaší kariéře, protože tím svému zaměstnavateli ukážete, že jste aktivní a máte týmového ducha.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper