Úterý, 6 června, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyKolagen je tajná zbraň pro krásu

Kolagen je tajná zbraň pro krásu

Která žena nebo muž by nechtěl mít pevnou a pružnou pleť, zářivé a zdravé vlasy bez rozštěpených konečků a k tomu všemu ještě pevné nehty? Není k tomu potřeba mnoho, za vším stojí kolagen.

Kolagen je základní stavební bílkovina, která se vyskytuje v našem těle v kůži, chrupavkách, kostech, cévách či vazech a nalezneme jej i v očním bílku. Znakem dostatečného množství kolagenu v našem tělem je právě pevná a vypnutá kůže, pevné nehty a hlavně, nebolí nás klouby. V dětství máme kolagenu dostatek, ale jak léta přibývají, přirozeně se v těle vyskytující kolagen ubývá. A dochází k postupnému ochabování pleti, vlasy se více a více třepí, stejně jako nehty a mohou se objevit bolesti kloubů či problémy s pohybem. Příznaky mohou být zpočátku nenápadné, v našem těle působí kolagen na klouby i pleť a vlasy, ale jde o přirozený a nezastavitelný jev. Naštěstí máme možnosti, jak tento proces zpomalit. Zastavit ho úplně nelze, elixír mládí ještě vynalezen nebyl, ale zpomalit ano.

Pro zachování pružné pleti i funkčních kloubů potřebujeme tělu kolagen dodávat, když k jeho úbytku začne docházet. Kolagen můžeme do těla přijmout stravou, například vývarem z hovězí kosti nebo třeba vařeným vepřovým kolenem, což ale ne každý konzumuje s chutí. Ale i když naši stravu doplníme o tyto dobroty, přeci jen jde o omezený způsob. Je lepší sáhnout po potravinovém doplňku a dodat svému tělu nejlepší kolagen, a to nejen kvůli zachování pestré stravy. Výhodou je, že zpracovaný kolagen, nejčastěji právě hovězí, nemá žádnou chuť ani vůni. Je možné jej přimíchat do oblíbeného smoothie, polévky nebo jogurtu a müsli. Neovlivní jejich chuť a naše pleť posílená pravidelnou dávkou kolagenu se nám odmění.

Vliv má kolagen i na další orgány. Působí jako prevence proti srdečním onemocněním, podporuje správnou funkci jater a napomáhá zlepšení funkce paměti.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper