Pátek, 24 března, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pro ženyJe možné milovat dva muže najednou? A jak si vybrat? Co na...

Je možné milovat dva muže najednou? A jak si vybrat? Co na to říká expertka

Stalo se vám, že jste milovali dva muže najednou?

Dvě třetiny žen jsou přesvědčeny o tom, že je to možné. Co na to říká známá sexuální terapeutka Tracey Cox?

Rozhodovat se mezi dvěma muži je velmi nepříjemná situace z každé strany. Obvykle si vybíráme mezi již existujícím vztahem a novým. Nový muž rozbouří naše hormonální hladiny a vytrhne nás z klidných vod dlouhodobého vztahu.

Pocítíme vzrušení, pokušení. Ukončit vztah a jít do nového, či zkoušet chvíli s oběma a počkat, jak se to vyvine? I když to není fér hra, rozhodnout se bývá obtížné.

Opustit manžela kvůli záblesku vášně?
Sexuální terapeutka měla ve své ordinaci množství žen právě s tímto problémem. Jednou z nich je, například 38-letá novinářka Chrissie. I ona byla postavena před rozcestí:

„Musela jsem si vybrat mezi mým čtyřletým manželstvím a vztahům s jiným mužem, se kterým jsem začala poměr. Ochromilo mě to na více než rok a bylo to najstresujúcejšie období mého života. S manželem jsme byli spolu deset let.

První čtyři roky jsme byli navzájem nerozluční – dříve jsem se bála, že ho až příliš miluji. Ale desetiletí je dlouhá doba na to, abyste zůstali intenzivně zamilovaní. Přestože jsem nehledala milostný poměr, cítila jsem se znuděná a chybělo mi vzrušení. Druhého muže jsem potkala na pracovní události mého manžela. Můj manžel byl hezký a úspěšný, tento chlapík byl ve srovnání s ním úplně obyčejný. Nicméně přitažlivost byla okamžitá a oboustranná. „

Jak to dopadlo?
„Věděl jsem, že se nedá srovnávat dlouhodobý vztah s krátkodobým, jsou velmi odlišné. Ale nakonec zvítězila moje zamilovanost a opustila jsem manžela, abych byla s tímto novým chlapem. Avšak do čtyř měsíců jsem to trpce litovala. Brzy jsem ho viděla takového, jaký je – milý, ale ničím speciální. Člověk, který nebyl zdaleka tak zajímavý jako můj manžel, „říká Chrissie. Bohužel manžel ji už zpět nepřijal, a tak i po pěti letech stále lituje.

Samozřejmě, toto je jen jeden z příběhů a neznamená, že to nemůže v podobném případě skočit happy endem.

Co říká odbornice? Jak si vybrat mezi dvěma muži?
Milovat více než jednu osobu může být zároveň úžasné i příšerné, velmi stresující. Mozek čerpá dopamin a uvolňuje silné endorfiny, díky kterým se cítíte v euforii.

Je to však také stresující, protože většina z nás cítí křivdu za určitou formu podvádění. Vždy je to bolestivé rozhodnutí, ale nezbytné. Pokud chcete udělat správné rozhodnutí, musíte na emocionální situaci použít logiku – alespoň to tvrdí Tracey Cox.

Dopřejte si prostor
Pokud jste se ocitli v této nezáviděníhodné situaci, v první řadě si dejte prostor. Přestaňte se setkávat s novým mužem a dejte do toho všechno, aby to fungovalo s mužem, se kterým jste nejdéle.

FOTOGALERIE
S jedním být, na druhého myslet? Je to láska?
Zdroj: Profimedia
Proč? Protože největší chybou, kterou byste mohli udělat, je zanechat dobrý vztah – ten, který se dá s trochou snahy zachránit – kvůli někomu, o kom po pár měsících zjistíte, že není tak pohádkový, jak jste si mysleli.

Pokud se máte s dlouholetým partnerem rozejít, tak to udělejte tehdy, když vidíte, že pro vás dva už neexistuje šance, ne kvůli někomu jinému. Většina vztahů se zdá být slibná první měsíc nebo dva, ale pak přichází nepříjemné vystřízlivění.

Přehodnoťte klady a zápory
Udělejte si tabulku: na jednu stranu napište všechny věci, které se vám na dlouhodobém vztahu líbí. Na druhou stranu si napište všechny negativa. Při negativech podtrhněte ty, které je podle vás možné změnit. Křížkem označte ty, o kterých si myslíte, že se nezmění, ať uděláte cokoli.

Podle toho, kolik negativ a kolik pozitiv jste napsali, vidíte, zda má váš vztah význam nebo ne. A samozřejmě, důležitý je i počet křížků. Nezapomínejte ani na svou intuici a společné hodnoty. Vzpomeňte si, proč jste se vlastně se svým dlouhodobým partnerem dali dohromady.

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, udělejte si dovolenou sama pro sebe, odstup od obou mužů bývá často velmi dobrým řešením. Odpověď se vynoří sama.

Můžeme milovat dvou najednou?
Verdikt odbornice na tuto otázku je jasný: Můžeme pociťovat lásku vůči dvěma mužům, avšak řešení spočívá pouze ve výběru jednoho z nich.

Nelze dlouhodobě hrát na dvě strany, kromě toho, že je to neuvěřitelně stresující a vyčerpávající pro vás, je to nefér vůči oběma mužům. Určitě byste se ani vy nechtěli ocitnout v podobné situaci.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper